x

Kopyalandı

Makaleleri paylaş

Akademi Başlangıç Eğitimi Makaleler
OKEx

OKEx Earn ile Dolar Biriktirin

2021.09.26 OKEx

Sizlere OKEx Earn’deki yatırım ürünlerinden Birikim’i kullanarak USDT ile risksiz bir şekilde nasıl pasif gelir elde edebileceğinizi adım adım anlatan bir kılavuz hazırladık.

Gelişen kripto para ekosistemiyle birlikte, kripto paralar ile kazanç elde etmenin yolları da genişlemeye devam ediyor.

Merkeziyetsiz Finans oluşumları (DeFi) ve Merkeziyetsiz Borsaların (DEX) kullanıcılarına sunduğu likidite Madenciliği, Staking, Mevduat Geliri gibi ürünler, aktif ticaret yapmadan pasif gelir elde etmek isteyen yatırımcıların kripto para ekosisteminde en büyük tercihleri arasında yer alıyor.

Özellikle döviz yatırımı yapan Türk yatırımcılar kur avantajından faydalanırken aynı zamanda sıfır riskle Birikimler içerisinde yer alan USDT seçeneğini kullanarak; beklerken pasif gelir elde ederek daha fazla kazanıyor.  

OKEx, kripto para ticareti veya HODL etmenin dışında kullanıcılarına kripto para kazanabilmeleri için OKEx Pool (Maden Havuzu) ve OKEx Kredi’yi (C2C Kredi) hizmetlerinin dışında, kullanıcıların pasif gelir elde edebilecekleri tüm finansal teklifleri tek bir yerde topladığı arayüzü Earn’ü sunuyor.

OKEx Earn nedir?

OKEx Earn Türkçe adıyla Kazan, kullanıcıların pasif gelir elde edebilmeleri için birden fazla ürünün bir arada olduğu pasif gelir kazanç arayüzüdür.

Kullanıcılar, ürünleri ve avantajlarını kıyaslayarak kendi yatırım stratejilerine uygun olanı kolayca seçebilir ve pasif gelir elde etmeye başlayabilir.

OKEx Earn şu anda kullanıcılarına kripto para birimlerinde pasif gelir elde etmeleri için temelde 4 farklı yol sunuyor:

1. Likidite Madenciliği (Liquidity Mining)

2- Birikim (Savings)

3- Stake

4- Vadeli Mevduat (Term Deposit)

Birikim nedir?

Birikim, işlem yapmadan veya piyasa yetersiz kaldığında bile cüzdanınızın içindeki varlıklarınızı otomatik olarak büyüten, katma değerli bir hizmettir. Kullanıcıların OKEx’in marj kredilerinden elde ettiği geliri, oraya yatırdığınız fonu marj yatırımcılarına ödünç vererek paylaşmalarına olanak tanır; daha sonra, yatırımcılardan toplanan marj faizinin bir kısmı, para yatırmanın ikinci gününden itibaren her gün tahakkuk eden, kullanıcıların birikimleri için faiz olarak tahsis edilir.

Daha önce bir birikim hesabına katılmadıysanız nasıl yapacağınızı detaylıca anlattığımız eğitim yazımız OKEx Kazan’da Birikim Hesabı Nasıl Açılır? başlıklı eğitim yazımızı okuyabilirsiniz.

Earn hakkında detaylı bilgiye buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Şimdi OKEx Earn ile Birikimi kullanarak nasıl USDT biriktirebileceğinizi göz atalım. 

Adım 1

OKEx ana sayfası üzerinden Finansal Hizmetler seçeneğine tıklayın ya da OKEx mobil uygulaması ana sayfası üzerinden Earn/DeFi seçeneğine dokunun.

Adım 2

Açılan OKEx Earn sayfasının alt kısmında ilk olarak USDT gözükecektir. USDT’nin sağ tarafında yer alan Seçin butonuna tıklayın. Mobil için yine sağ tarafında yer alan aşağı yönlü ok işaretine dokunun.

Karşınıza USDT ile ilgili stake ürünleri çıkacak, en aşağıda yer alan Birikimler seçeneğinin yan tarafındaki Katıl butonuna tıklayın.

Adım 3

Açılan pencerede katılmak istediğiniz miktarı seçin ve Devam Et butonuna tıklayın. 

Bu pencerede; tahmini yatırım getiri oranınızı, yatırdığınız miktar karşılığında tahmini yatırım getirinizi görebilirsiniz. Aynı zamanda pencerenin alt kısmından kayıt tarihiniz ve Soru-Cevap seçeceğinden merak ettiğiniz soruların cevaplarını öğrenebilirsiniz.

Biz örnek olması adına 50 USDT ile stake başlatıyoruz. 

Adım 4

Açılan pencerede girdiğiniz bilgileri kontrol edin ve işlemi onaylamak için Birikim Kullanıcı Sözleşmesini okuyarak, yanındaki kutucuğu işaretleyin ve Devam et butonuna tıklayın. 

Adım 5

Tebrikler! OKEx’te USDT Birikiminiz artık aktif. Siz kapatmadığınız sürece mevcut oran üzerinden her gün biriktirmeye devam edecekseniz. Güncel birikimlerinizi, OKEx Earn ana sayfasının bakiye bilgileri altında yer alan Kazançlarım kısmında ilgili ürünün sağ tarafında yer alan Ayrıntılar seçeneğine tıklayarak görüntüyebilirsiniz.

Birikimi sonlandırmak için Ayrıntılar seçeneğine tıkladığınızda açılan pencerenin sağ alt kısmında yer alan Tanzim Et butonuna tıkladığınızda işlem sonlanacak ve kazandığınız birikimler cüzdan hesabınıza otomatik olarak gönderilecektir.

OKEx Hakkında:

Dünya lideri bir kripto para spot ve türev borsası olan OKEx, küresel kripto yatırımcılarının, madencilerin ve kurumsal yatırımcıların kripto varlıklarını yönetmek, yatırım fırsatlarını geliştirmek ve risklerden korunmak için en çeşitli pazarı sunuyor.

OKEx Türkiye’yi TwitterTelegramInstagram ve Facebook’tan takip edebilirsiniz.

OKEx, dünya lideri kripto para spot ve türev borsasına kayıt olmak için tıklayın.

Herhangi bir sorunuz olduğunuzda, daha fazla bilgi için Telegram üzerinden @OKExTRDestek ile iletişime geçebilirsiniz.

Sorumluluk Reddi: Bu materyal, yatırım kararlarının alınmasında temel alınmamalı ve yatırım işlemleri için bir tavsiye olarak yorumlanmamalıdır. Dijital varlıklar ticareti önemli risk içerir ve yatırdığınız sermayenin kaybına neden olabilir. İlgili riski tam olarak anladığınızdan ve deneyim seviyenizi, yatırım hedeflerinizi dikkate aldığınızdan emin olmalı ve eğer gerekirse bağımsız finansal tavsiye almalısınız.

Önerilenler

baslangic-egitimi

%d blogcu bunu beğendi: