x

Kopyalandı

Makaleleri paylaş

Akademi Başlangıç Eğitimi Makaleler
OKEx

OKEx Kazan: Kripto ile Pasif Gelir

2021.05.25 OKEx

Gelişen kripto para ekosistemiyle birlikte, kripto paralar ile kazanç elde etmenin yolları da genişlemeye devam ediyor.

Merkeziyetsiz Finans oluşumları (DeFi) ve Merkeziyetsiz Borsaların (DEX) kullanıcılarına sunduğu likidite Madenciliği, Staking, Mevduat Geliri gibi ürünler, aktif ticaret yapmadan pasif gelir elde etmek isteyen yatırımcıların kripto para ekosisteminde en büyük tercihleri arasında yer alıyor.

OKEx, kripto para ticareti veya HODL etmenin dışında kullanıcılarına kripto para kazanabilmeleri için OKEx Pool (Maden Havuzu) ve OKEx Kredi’yi (C2C Kredi) hizmetlerinin dışında, kullanıcıların pasif gelir elde edebilecekleri tüm finansal teklifleri tek bir yerde topladığı arayüzü Kazan’ı sunuyor.

OKEx Kazan

OKEx Kazan, kullanıcıların pasif gelir elde edebilmeleri için birden fazla ürünün bir arada olduğu pasif gelir kazanç arayüzüdür.

Kullanıcılar, ürünleri ve avantajlarını kıyaslayarak kendi yatırım stratejilerine uygun olanı kolayca seçebilir ve pasif gelir elde etmeye başlayabilir.

OKEx Kazan şu anda kullanıcılarına kripto para birimlerinde pasif gelir elde etmeleri için temelde 4 farklı yol sunuyor:

1. Likidite Madenciliği (Liquidity Mining)

DeFi ve ortaya çıkan likidite ile yatırımcılar ve ayrıca fazladan gelir kaynağı elde etmek isteyen kullanıcılar büyük gelir fırsatları yaratıyor.

Likidite madenciliği, kripto para birimleri aracılığıyla merkezi olmayan borsalara (DEX’ler) likidite sağlama eylemidir. Bir borsanın birincil amacı likit olmak olduğundan, DEX’ler platformlarına sermaye getirmeye istekli kullanıcıları ödüllendirir.

2- Birikim (Savings)

Birikim, işlem yapmadan veya piyasa yetersiz kaldığında bile cüzdanınızın içindeki varlıklarınızı otomatik olarak büyüten, katma değerli bir hizmettir. Kullanıcıların OKEx’in marj kredilerinden elde ettiği geliri, oraya yatırdığınız fonu marj yatırımcılarına ödünç vererek paylaşmalarına olanak tanır; daha sonra, yatırımcılardan toplanan marj faizinin bir kısmı, para yatırmanın ikinci gününden itibaren her gün tahakkuk eden, kullanıcıların birikimleri için faiz olarak tahsis edilir.

3- Stake

Stake, bir proof-of-stake (PoS) blok zincirinde işlem doğrulamasına (madenciliğe benzer) aktif olarak katılma sürecidir. Bu blok zincirlerinde, belirli bir kripto para biriminin minimum gerekli bakiyesine sahip olan herkes işlemleri doğrulayabilir ve Staking Ödülleri kazanabilir.

Kullanıcılar, pasif kripto geliri için en güvenli seçeneklerden biri olarak kabul edilen stake süresi sona erdiğinde daha yüksek getiri ödülleri için uzun vadede coin tutmaya teşvik edilir.

Kazan arayüzünde, kullanıcılar Madencilik / Stake Hesaplarında sahip oldukları paraları yatırmayı seçebilir ve hizmete abone olmadan önce tahmini getiri getirilerini kontrol edebilirler.

4- Vadeli Mevduat (Term Deposit)

Vadeli Mevduat, geleneksel finans sisteminden bildiğimiz sabit vadeli hissedir. Mevduatlar bir aydan üç aya kadar değişiklik gösterir. Karşılık gelen hisseli varlıklar, pasif gelir elde etmek için bir finans kurumuna yatırılır. Yatırılan miktara ve mevduat dilimine göre gelir elde edilir.

OKEx Kazan ile Kazanmaya Başlayın

Çoğunlukla volatil olan kripto para piyasalarında alım-satım haricinde pasif gelir elde etmek artık yatırımcılar tarafından sıklıkla tercih edilen popüler bir yöntemdir.

Kazan’ın içerisinde yer alan farklı pasif gelir yöntemleri ile gelir elde etmeye hemen başlamak için OKEx’e kayıt olun ve birbirinden avantajlı ürünleri keşfetmeye başlayın.

OKEx Hakkında:

Dünya lideri bir kripto para spot ve türev borsası olan OKEx, küresel kripto yatırımcılarının, madencilerin ve kurumsal yatırımcıların kripto varlıklarını yönetmek, yatırım fırsatlarını geliştirmek ve risklerden korunmak için en çeşitli pazarı sunuyor.

OKEx Türkiye’yi TwitterTelegramInstagram ve Facebook’tan takip edebilirsiniz.

OKEx, dünya lideri kripto para spot ve türev borsasına kayıt olmak için tıklayın.

Herhangi bir sorunuz olduğunuzda, daha fazla bilgi için Telegram üzerinden @OKExTRDestek ile iletişime geçebilirsiniz.

Sorumluluk Reddi: Bu materyal, yatırım kararlarının alınmasında temel alınmamalı ve yatırım işlemleri için bir tavsiye olarak yorumlanmamalıdır. Dijital varlıklar ticareti önemli risk içerir ve yatırdığınız sermayenin kaybına neden olabilir. İlgili riski tam olarak anladığınızdan ve deneyim seviyenizi, yatırım hedeflerinizi dikkate aldığınızdan emin olmalı ve eğer gerekirse bağımsız finansal tavsiye almalısınız.

Önerilenler

baslangic-egitimi

%d blogcu bunu beğendi: