x

Kopyalandı

Makaleleri paylaş

Akademi Başlangıç Eğitimi Makaleler
OKEx

OKEx Kazan’da Birikim ile Pasif Gelir Nasıl Elde Edilir?

2021.06.01 OKEx

Sizlere OKEx Kazan’daki yatırım ürünlerinden Birikim’i kullanarak nasıl pasif gelir elde edebileceğinizi adım adım anlatan bir kılavuz hazırladık.

Gelişen kripto para ekosistemiyle birlikte, kripto paralar ile kazanç elde etmenin yolları da genişlemeye devam ediyor.

Merkeziyetsiz Finans oluşumları (DeFi) ve Merkeziyetsiz Borsaların (DEX) kullanıcılarına sunduğu likidite Madenciliği, Staking, Mevduat Geliri gibi ürünler, aktif ticaret yapmadan pasif gelir elde etmek isteyen yatırımcıların kripto para ekosisteminde en büyük tercihleri arasında yer alıyor.

OKEx, kripto para ticareti veya HODL etmenin dışında kullanıcılarına kripto para kazanabilmeleri için OKEx Pool (Maden Havuzu) ve OKEx Kredi’yi (C2C Kredi) hizmetlerinin dışında, kullanıcıların pasif gelir elde edebilecekleri tüm finansal teklifleri tek bir yerde topladığı arayüzü Kazan’ı sunuyor.

OKEx Kazan

OKEx Kazan, kullanıcıların pasif gelir elde edebilmeleri için birden fazla ürünün bir arada olduğu pasif gelir kazanç arayüzüdür.

Kullanıcılar, ürünleri ve avantajlarını kıyaslayarak kendi yatırım stratejilerine uygun olanı kolayca seçebilir ve pasif gelir elde etmeye başlayabilir.

OKEx Kazan şu anda kullanıcılarına kripto para birimlerinde pasif gelir elde etmeleri için temelde 4 farklı yol sunuyor:

1. Likidite Madenciliği (Liquidity Mining)

2- Birikim (Savings)

3- Stake

4- Vadeli Mevduat (Term Deposit)

Biz bu yazımızda Birikim ürünü üzerinden uygulamalı bir eğitim içeriği hazırladık. Aşağıdaki adımları takip ederek “biriktirmeye” başlayabilirsiniz.

Birikim Hesabı Nasıl Açılır?

1- OKEx web sitesi navigasyon menüsü üzerinden “Finansal Hizmetler” sekmesine tıklayın ve açılan pencereden “Kazan” seçeneğine tıklayın.

Görsel 1

2- OKEx Kazan sayfasında listelenen ürünleri ve işlem seçeneklerini “Kazan” sekmesi altından görüntüleyebilirsiniz. (Görsel: 2A)

Görsel 2A

OKEx Kazan sayfasında yer alan “Kazan” sekmesi altından “Tüm Ürünler” seçeneğini tıklayın ve açılan pencereden “Birikimler” seçeneğine tıklayın. (Görsel: 2B)

Görsel 2B

“Kazan” sekmesi altından “Tüm Vadeler” seçeneğine tıklayın ve açılan pencereden vade seçeneğinizi: “Esnek” veya “Sabit” seçin. (Görsel: 2C)

Görsel 2C

3- Biz bu örneğimizde USDT üzerinden Birikim açacağız.

Birikim Ürünleri listesinden USDT’nin yanında bulunan “Seçin” butonuna tıklayın ve açılan alt sekmeden “Katıl” butonuna tıklayın. (Görsel: 3A)

Burada seçtiğiniz ürünün yıllık getiri oranı (YGO/APY: Annual Percentage Yield) ve vade seçeneklerini görüntüleyebilirsiniz.

Görsel 3A

“Katıl” butonuna tıkladıktan sonra açılan pencerede birikim için kullanmak istediğiniz miktarı girin ve ardından “Devam Et” butonuna tıklayın. (Görsel: 3B)

Görsel 3B

“Devam et” butonuna tıkladıktan sonra açılan pencereden “Birikim Anlaşması” metnini okuyun ve “Devam et” butonuna basarak onaylayın. (Görsel: 3C)

Görsel 3C

“Devam et” butonuna tıkladıktan sonra açılan pencereden birikiminiz için girdiğiniz bilgileri ve birikim detaylarını kontrol ederek “Katıl” butonuna tıklayarak onaylayın. (Görsel 3D)

Görsel 3D

“Katıl” butonuna tıkladıktan sonra açılan pencerede kaydınızın tamamlandığı bilgisini onaylamak için “Tamam” butonuna tıklayın. (Görsel 3E)

Görsel 3E

3- Tebrikler! Birikim hesabınız açıldı. Birikim sayfası üzerinden “Kazançlarım” sekmesine tıklayarak birikim ve diğer ürünlerdeki hesap bilgilerinizi, getiri oranlarınızı ve kazançlarınızı ilgili ürünün yanında yer alan “Ayrıntılar” seçeneğine tıklayarak görüntüleyebilirsiniz. (Görsel 3A, 3B)

Görsel 3A
Görsel 3B

4- Birikim hesabınızı vade süresinden önce kapatmak isterseniz “Ayrıntılar” seçeneneğine tıkladığınızda açılan pencerede yer alan “Tanzim et” butonuna tıklayın. Açılan pencereden tanzim etmek istediğiniz miktarı (tümü ya da bir kısmı) girerek “Tanzim et” butonuna tıklayın. Açılan pencereden “Tamam” butonuna tıklayarak tanzim edin. (Gösel 4A, 4B, 4C)

Görsel 4A
Görsel 4B
Görsel 4C

Eğer Kazan ürünleri hakkında daha detaylı bilgi almak istiyorsanız OKEx Kazan ile Pasif Gelir yazımızı okuyabilirsiniz.

OKEx Hakkında:

Dünya lideri bir kripto para spot ve türev borsası olan OKEx, küresel kripto yatırımcılarının, madencilerin ve kurumsal yatırımcıların kripto varlıklarını yönetmek, yatırım fırsatlarını geliştirmek ve risklerden korunmak için en çeşitli pazarı sunuyor.

OKEx Türkiye’yi TwitterTelegramInstagram ve Facebook’tan takip edebilirsiniz.

OKEx, dünya lideri kripto para spot ve türev borsasına kayıt olmak için tıklayın.

Herhangi bir sorunuz olduğunuzda, daha fazla bilgi için Telegram üzerinden @OKExTRDestek ile iletişime geçebilirsiniz.

Sorumluluk Reddi: Bu materyal, yatırım kararlarının alınmasında temel alınmamalı ve yatırım işlemleri için bir tavsiye olarak yorumlanmamalıdır. Dijital varlıklar ticareti önemli risk içerir ve yatırdığınız sermayenin kaybına neden olabilir. İlgili riski tam olarak anladığınızdan ve deneyim seviyenizi, yatırım hedeflerinizi dikkate aldığınızdan emin olmalı ve eğer gerekirse bağımsız finansal tavsiye almalısınız.

Önerilenler

baslangic-egitimi

%d blogcu bunu beğendi: